Topic outline

  • Volleyball

    Varsity Lady Wildcats

    1st Row:   Adrienne Phillips, Madi Yeater, Audrey Phillips, Candace Saltzman

    2nd Row:  Bethany Smith, Lauren Kin, Emma Franks, Sara Gregory, Emma Biller

    Back Row:  Coach Eddie, Maliah Snook, Amanda Clymer, Coach Bame

    .

    .

    .

     JV Lady Wildcats

    1st Row: Adrienne Phillips, Audrey Phillips, Faith Price, Candace Saltzman

    Second Row:  Amyiah Brenneman, Grace Peters, Kaya King

    Back Row:  Coach Edie, Lauren Kin, Emma Franks, Coach Bame

     

  • 2017 Schedule

    8/10       @ Lima Bath (Scrimmage – 5pm)

    8/14       @ Lima Temple (Scrimmage – 5:30pm)

    8/16       Spencerville

    8/19       @Ridgemont – 10am

    8/23       @Upper Scioto Valley

    8/28       @ Leipsic

    9/2          @ Fostoria Invite – 9am

    9/6          Hopewell-Loudon

    9/9          @ Waynesfield-Goshen – 11am

    9/11       Riverdale

    9/13       @ North Baltimore

    9/16       Monclova Christian – 10am

    9/18       Pandora Gilboa

    9/20       @ Liberty Benton

    9/25       @ Cory Rawson

    9/27       Arlington

    9/30       Lakota – 1pm

    10/2       Arcadia

    10/4       @ Van Buren

    10/7       Crestline – 10am

    10/9       McComb

    10/10     @ Lima Perry

    10/12     Allen East

  • Junior High

    Junior High Volleyball

     

    1st Row: Maria Saltzman, Lydia Miller, Reise Saum

    2nd Row: Morgan Crowe, Alauna Beck, Adreabba Blanton, Libby Gunder

    3rd Row: Mara Simon, Sydney King, Adriana Caudill, Taylor Gerschutz, Coach Sally Kloepfer 

    Not Pictured: Savannah Carillo 

  • 2017 Junior High Schedule

    JH Volleyball – All games begin at 5pm unless otherwise noted

    8/23       Ridgemont

    8/28       Leipsic

    9/6          @ Hopewell Loudon

    9/9          @ Monclova Christian

    9/11       @ Riverdale

    9/13       North Baltimore

    9/16       @ Lakota

    9/18       @ Pandora Gilboa

    9/20       Liberty Benton

    9/25       Cory Rawson

    9/27       @ Arlington

    9/30       Upper Scioto Valley

    10/2       @ Arcadia

    10/4       Van Buren

    10/7       @ Van Buren Tournament (8th Grade Only)

    10/9       @ McComb

    10/11     Hardin Northern

    10/14     @ Liberty Benton Tournament (7th Grade Only)